Girişimcilik Vakfı Give Back Gala

Girişimcilik Vakfı’nın yaratmak istediği kültürün en temel öğelerinden biri de “giveback” yani karşılığını verme bakış açısı. Bu kapsamda Girişimcilik Vakfı (GirVak) hem Fellow Programı katılımcısı gençler arasında hem de girişimcilik ekosisteminde “Giveback” kavramını yaygınlaştırmak ve farkındalığı arttırmak için bu yıl ilkini gerçekleştirdiği öncü bir konuşmacının ilham verdiği “Giveback Gala” düzenledi.

Benim de Fellow olarak katıldığım gala, bana tekrardan iyi ki Girişimcilik Vakfı’ndayım dedirten bir etkinlik oldu.

Give back Gala gecesinden unutulmaz anlar ise videoda.

Girişimcilik Vakfı İsrail Gezisi

30 Kasım – 3 Aralık 2015 Tarihleri arasında Girişimcilik Vakfı İsrail Gezisi gerçekleşti.

2015 yılında 30 bin başvuru arasından seçilen 50 kişiden biri olarak katıldığım bu gezide Google’dan , Ebay’e kadar birçok girişimi ziyaret ettik. Hem İsrail’i gezdik hem de girişimcilik ekosistemini yakından görme fırsatı yakaladık. Fotoğraflardan ve kısa videolardan derlediğim videom umarım hoşunuza gider.

Bu yazı ilk olarak FutureLeadNow‘da yayınlanmıştır.

Girişimcilik Motivasyonun Ne ? #Fellow2015

Blogumda önemli gelismeleri de tutmayı seviyorum. (Bknz. Yatay Geçiş Yaptım.)

Yine benim için çok önemli bir gelişme oldu. Blogumda buna yer vermek istedim. Geçen yıl ilk fellowlarını seçen girişimcilik vakfına başvurumu yaptım ve ilk adımı geçtim.

İkinci kısımda “Girişimcilik Motivasyonun Ne ?” konulu bir video çekmemiz isteniyordu. Ben de videomu çektim. Montajlayıp youtube hesabıma yükledim. Okumaya devam…