Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

Su-Hortumlu-Dunyada-Fil-Yalniz-Bir-HayvandirBloguma yine Ahmet Şerif İzgören‘in kitabı ile devam ediyorum.Bu kitap daha önce yorumlamasını ve tanıtımını yaptığım Dikkat Vücudunuz Konuşuyor! ve Avcunuzdaki Kelebek adlı kitaplardan biraz daha uzun 223 sayfa kadar.

Kitabın içeriğine gelecek olursak, kitap yine beni şaşırtmadı ve Ahmet Şerif İzgören kaleminden çıkmış olduğunu kanıtlıyor. Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır ‘da Avcunuzdaki Kelebek adlı kitap gibi oldukça bilgilendirici ve insanı mutlu eden; bir şeylerin farkına varmasını sağlayan bir kitap.

Ben normalde kitap okumaya başlarken önsözleri atlardım fakat Ahmet Şerif İzgören kitapları sayesinde kitapların önsözlerini okumadan geçemiyorum artık.

Kitap güzel bir önsözle daha kitaba başlamadan sizleri kitap hakkında güzel bilgiler veriyor ve isminin nereden geldiğini açıklıyor.Daha sonrasında kitap Kim olduğunuz , benlik , alışkanlıklar , sevgi , işiniz gibi 23 başlık altında hayatınızı oluşturan, şekillendiren, yön veren değerleriniz hakkında ayrıntılı bilgiler veriyor.Ayrıca yine her bölümden sonra konuyu pekiştirici hikayelerin kitapta yer alması gayet güzel.Daha önce ki kitap tanıtımlarım gibi detaya inmek istemiyorum çünkü detaylar çok fazla ve hepsi birbirinden değerli.Ben herkese öncelikle bu kitabı öneriyorum.

Kitapla ilgili tek olumsuz eleştirim ise kapak tasarımıyla ilgili.Kitap tasarımında içerik kadar değerli bir görünümün verilmediğini düşünüyorum.

Bu güzel eser için Ahmet Şerif İzgören’e teşekkürlerimi sunuyorum.İyi okumalar dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir