Sevdiğim Türk Girişimlerinden bukombin.com

E ticaret pazarındaki büyümeyi görmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Private shoppingler , dikeyler , aracı siteler , karşılaştırma siteleri ile e-ticaret Türkiye pazarı büyümesini sürdürüyor.

bukombin

Yabancı e-ticaret girişimlerinden fancy çok hoşuma gidiyordu. Bir şey satın almayacak olsam bile sürekli girer tasarım harikası ürünlere bakarım. Çok keyifli zaman geçirdiğim bir site. Bu tarz bir e-ticaret sitesinin Türkiye de tutunamayacağı belli ki herhangi bir girişim göremedim veya açıldı da pazarda kendine yer bulamadan kapanmıştır diye düşünürken bukombin.com un facebook sayfasına denk geldim. Çok güzel kombinlerin paylaşıldığını görüp sayfayı beğenmiştim. O gün bugündür ara sıra ne giysem ne alsam diye düşüneceğim zaman web sayfalarına girip fikir aldığım bir web sitesi oldu benim için. 

Örnek Kombin
Bukombin.com Aslında tam anlamıyla bir e-ticaret sitesi değil. Kullanıcılarına giyim, aksesuar, parfüm gibi kombin oluşturacak değişkenleri vererek kullancıların kombinler oluşturmasına ve bunları paylaşmasına olanak sağlıyor. Bu sayede kombinleri kullanıcılar oluşturuyor. Ürünlerin reklamını da kullanıcılar oluşturmuş oluyor. Bu yayınlanan , paylaşılan kombinlerden beğendikleriniz olursa o kombin sayfasında beğendiğiniz ürünün üzerine tıkladığınızda o ürünün satıldığı sayfaya ulaşıp ürüne sahip olabiliyorsunuz. Girişimin gelir modeli de kombin oluşturmada kullanıcılarına sunduğu ürünlere tıklama başına kazandığı gelir diye tahmin ediyorum.
 Açıkçası bu tarz yenilikçi bir girişimi Türkiye pazarında görmek çok hoşuma gitti. Umarım alternatifleri de artar ve çeşitli bir internet pazarımız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir