İzmir 8.Gezegen Buluşması (Mobil)

Öncelikle Gezegen etkinlikleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Gezegen, Bilişim Teknolojileri alanında çalışan, bu alana ilgi duyan profesyonel, öğrenci ve takipçilerin bir araya gelerek, gündemsiz şekilde sohbet edebilecekleri, iş ilişkileri ve kariyer bağlantıları kurabilecekleri etkinlikler düzenleme amacıyla kurulmuş bir topluluk oluşumudur.Talebin olduğu tüm şehirlerde, o şehirde bulunan gönüllüler tarafından organize edilir ve şehir özelinde ilişkilerin güçlenmesi ve sektör içi fikir paylaşımların artmasını amaçlar.

Gezegen Logo

Geçtiğimiz cumartesi 8.si düzenlenen Gezegen toplantısında bulundum. Toplantıdan kuzenim sayesinde haberim oldu ve beraber toplantıya katıldık. Açıkçası toplantıdan gayet memnun kaldım. Toplantının konusu da mobil teknolojisiydi. Aramızda önemli mobil projelere imza atmış MobileCrea ekibi vardı. Bizleri mobil uygulama geliştirmenin zorlukları , dezavantajları , yararları , uygulama pazarlaması konularında bilgilendirdiler ve sorulan sorulara içtenlikle cevap verdiler. Bu açıdan kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca toplantıda mobil alanı dışında internet sektöründe bulunan değerli abilerim de vardı. Onların tecrübelerini dinlemek de oldukça keyif vericiydi.

Umarım bu şekilde düzenli olarak bu toplantılara devam edilir. Çünkü İzmir yazılım konusunda , internet girişimciliği konusunda ve bu konularda konferanslar toplantılar açısından İstanbul ve Ankara’ya göre fakir kaldığını düşünüyorum. Anca bu tür toplantılar , toplanmalar bu sektörü İzmir’de canlandırabileceğini düşünüyorum. Gezegen toplantılarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.İzmir’de olan ve internet sektörüyle ilgili herkesin toplantıya gelmesini öneriyorum.

Gezegen etkinlikleri sitesi : gezegen.org

Şu anda gezegen sitesi güncel değil. Toplantıları web sayfamdan haber vericem.Takipte kalın.

MobileCrea Ekibine Soru Sorarken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir