Fringe Alfabesi – Sembolleri

Fringe dizisini bilmeyenleriniz vardır belki . Açıklayayım. J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan bilim kurgu dizisi.

Wikipediadan alıntılıyorum.

“Dizide Kamu Güvenlik Teşkilatı (Department of Homeland Security) denetimi altındaki FBI’ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Fringe takımı korkunç ve tüm dünyayı etkileyebilecek açıklanamayan olayları açıklamak için alışılmamış bilimsel yöntemlerden ve FBI soruşturma yöntemlerinden yararlanmaktadır. Dizi The X-Files, Altered States, The Twilight Zone ve Dark Angel dizilerinin harmanlanmasından oluşmuştur.”

Diziye yeni başlamış sayılmam.İlk sezonu bitirdim şu anda ikinci sezonun yarısındayım fakat başından beri ilgimi çeken şeyi bugün araştırdım ve öğrendim.Dizi içerisinde bazı semboller çıkıp duruyor fakat bu sembollerle ilgili dizide herhangi bir açıklama verilmiyor.Bende bunu araştırdım ve anlamını buldum.Her sembole özel bir harf tanımlanmış.Bunları düzgün bir sırayla birleştirip yazarsak anahtar kelime çıkıyor.Bu anahtar kelime bölümü özetleyen bir anahtar kelime.

Bunu ikinci sezonun yarısında bulmam konusunda kendimi tebrik ediyorum 🙂 Ama çok keyifli bir şey.Bu sembolleri takip edip bölüm bittikten sonra anahtar kelimeyi oluşturabilmek çok keyifli.Dizinin izleyicilerine bunu yapmalarını öneriyorum.Sembollerin harflere göre dağılım grafiği aşağıda.Diziye daha çok bağlanacaksınız eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir