Güç Butonu Olmadan Telefonu Açmak (Samsung Galaxy S2)

Bir iki hafta önce, su temasından sanıyorum, emektar telefonum Samsung Galaxy S2 ‘nin açma kapama tuşu çalışmamaya başladı. İlk başlarda temassızlık yapıp zaman zaman çalışıp zaman zaman çalışmasa da bir zaman sonra hiç çalışmamaya başladı. Sorun etmemiştim başlarda. Ekranı kilitleyen uygulamalardan birini indirip ana ekrana koymuştum. Ekranı oradan kilitleyip açmak için menü tuşunu kullanıyordum.

Android kullananlar bilir windows gibi bir süre kullandıktan sonra telefon şişiyor ve yeniden başlatmak gerekebiliyor. Boş bir anıma denk geldi ve telefonu direk pilini çıkartarak kapattım. Yaptığım hatayı tabi ki sonradan fark ettim. Telefon bir daha açılmadı.
Bir hafta kadar telefonumu kullanamadım. Dün internette bu konuda araştırmalar yaparken değişik yöntemleri denemeye başladım. Bir çoğu sorunuma çare olmadı. Fakat sonunda açmayı becerdim. Okumaya devam…

Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Programları

Android cephesinin şu anda amiral gemisi denilen samsung galaxy s4 yüksek satış hacmine ulaşıp Apple‘ı gerisinde bırakmayı başardı.
Android çevrelerinde samsung galaxy s3 ten sonra tasarımsal anlamda ciddi değişikler içermeden gelen s4 için kötü yorumlar yapılsa da satışlar telefonun ne denli tutulduğunu açıkça gösteriyor.
Bu yazıda galaxy s4 telefonunun özelliklerine , hakkında çekilmiş videolara yer verip yorum yapacağım. Bu telefonu almayı düşünenlere fikir olması açısından umarım yararlı olur.

GT-I9500-b1
Öncelikle telefonumuzun özelliklerine gelecek olursak :

İlk olarak dikkatimi çeken 2600 mAh’lik kapasiteye sahip bir pilin olması ki benim düşüncem bir gün sizi rahatlıkla idare edebilecek bir kapasite. Okumaya devam…

Samsung Galaxy Note 2 Özellikleri ve Programları

anaekran2Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung‘un amiral gemisi olan Galaxy Note 2 modelini inceleyeceğiz. (Görüntüler kendi telefonumdandır.) Öncelikle Samsung‘un resmi olarak açıkladığı teknik özelliklerine bakalım daha sonra kendi yorumlarımızla Samsung Galaxy Note 2 telefonunu incelemeye devam edelim… Okumaya devam…