İnternet Haftası 2014 Aktif Katılım Çağrısı

İnternet Haftası

Türkiye İnterneti 12 nisanda 21. yılını doldurmuş olacak. Türkiye İnternet Kamuoyunu, 7-20 Nisan’da gerçekleşecek 17. İnternet Haftasını bir şenlik havasında tüm ülkede internetin 21 yaşını kutlamaya çağırıyoruz. Tüm kesimlerden; Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çiftçi Birlikleri, Ziraat Odaları, Mühendis Odaları, Barolar, Tabip Odaları, Bankalar Birliği, Noterler Birliği, Organize Sanayi Bölgeleri, Yerel Yönetimler, İnternet Cafeler, Okullar, Kaymakamlıklar, Valilikler, Bakanlıklar, tüm kamu yönetimi, özel sektör, internet şirketleri, Bilişim/Bilgi/İletişim STK’ları, Demokratik Kitle Örgütleri, Bilişim Klüpleri, Tüm Medya Kuruluşlarını, Bireyleri bu İnternet Haftasını tüm ülkeyi saran bir İnternet Şenliğine, Bilgi Toplumu, e-dönüşüm, e-türkiye ve e-devlet kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırıldığı bir İnternet ve Bilişim Fırtınasına döndürmeye çağırıyoruz.

Okumaya devam…

İzmir Üniversitesi İnternet Haftası Etkinlik Notlarım

Daha önceki yazımda duyurusunu yaptığım İzmir Üniversitesi İnternet Haftası Etkinliği bugün gerçekleşti. Etkinlik oldukça güzel katılımla ve konuşmacılarla yapıldı. Etkinlik boyunca not alamadım fakat Taylan Beyin konuşmasında soluksuz dinleme ve not alma fırsatım oldu. Anlattıklarını ise oldukça faydalı buldum. Ayrıca sunumu dinlemek de çok keyifliydi kendisine teşekkür ederim. Sunumdan aldığım notları paylaşmak istiyorum. İnternet haftası kutlu olsun !

İzmir Embryonix’den Taylan Demirkaya’nın girişimcilere tavsiyeleri:

  • Para odaklı olmayın
  • Hayalinizi yaşayın.
  • Egolarınızdan kurtulun. (kıyaslama egosu,benim ürünüm farklı,parayı hemen kazanayım,İşi ben kurdum,benim hikayem anlamlı gibi)

Okumaya devam…

İzmir Üniversitesi İnternet Haftası Etkinliği

izu

Her yıl Nisan ayının 2.ve 3. haftası İnternet haftası olarak kutlanmaktadır.Bu iki hafta boyunca ülke genelinde internet kullanımının yaygınlaştırılması , internet kullanımı ile ilgili bilgiler verilmesi amacıyla bir çok seminer , panel ve etkinlik düzenlenmektedir. Yaşadığım yer itibariyle beni yakından ilgilendiren İzmir’de olan bir etkinliği paylaşmak istiyorum.Kuzenim Anıl Gündoğan‘ın da içinde bulunduğu İzmir Üniversitesi Bilişim Kulübünün düzenleyeceği İnternet Haftası Etkinliği 17 Nisan 2013 Tarihinde İzmir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.Programın detayları ve etkinliğin facebook sayfasını aşağıda paylaşıyorum. Okumaya devam…

İnternet Haftası 2013 Aktif Katılım Çağrısı

İnternet Haftası
Türkiye İnterneti 12 nisanda 20. yılını doldurmuş olacak. Türkiye İnternet Kamuoyunu, 8-21 Nisan’da gerçekleşecek 16. İnternet Haftasını bir şenlik havasında tüm ülkede internetin 20 yaşını kutlamaya çağırıyoruz. Tüm kesimlerden; Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi Odaları, Çiftçi Birlikleri, Ziraat Odaları, Mühendis Odaları, Barolar, Tabip Odaları, Bankalar Birliği, Noterler Birliği, Organize Sanayi Bölgeleri, Yerel Yönetimler, İnternet Cafeler, Okullar, Kaymakamlıklar, Valilikler, Bakanlıklar, tüm kamu yönetimi, özel sektör, internet şirketleri, Bilişim/Bilgi/İletişim STK’ları, Demokratik Kitle Örgütleri, Bilişim Klüpleri, Tüm Medya Kuruluşlarını, Bireyleri bu İnternet Haftasını tüm ülkeyi saran bir İnternet Şenliğine, Bilgi Toplumu, e-dönüşüm, e-türkiye ve e-devlet kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırıldığı bir İnternet ve Bilişim Fırtınasına döndürmeye çağırıyoruz.

İnternet Haftası toplumda internet kültürünü yaymak, internet bilincini yaratmak, interneti tanıtmak, büyütmek, yeni projeler başlatmak, sorunları ve çözüm yollarını tartışmak, kısaca interneti Türkiye gündemine yerleştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye internetinin gündemindeki sorunları tartışmak, özellikle yönetişim, yasal düzenlemeler, serbestleşme, internet ve telekom sektörünün gelişimi, iş yaşamı, eğitim, kültür ve demokrasi boyutlarını gündeme getirmek; bireysel güvenlik, internetin güvenli kullanımı, mahremiyet, bilgi güvenliği, sosyal ağlar, ve Bilgi Toplumu kavramlarıyla tüm toplumu tanıştırmak, bu İnternet Haftası için seçtiğimiz önemli bir hedeftir. Bu kapsamda yukarıda saydığımız tüm kurumlar, örgütler, firmalar, yerel yönetimler ve bireylerden bu etkinliklere katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Bu etkinlikleri, tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Tüm ilçelerde, tüm okullarda, tüm belediyelerde, ziraat odalarında, ticaret ve sanayi odalarında, organize sanayi bölgesinde, halk kütüphanesinde bir etkinlik yapılsın istiyoruz. İnternetin önemine inanmış her kişi ve kurumu bu çorbaya kendi olanakları ölçüsünde katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Okumaya devam…