Üzerinde fellow 2015'n fotoğraflarının bulunduğu kırmızı kutu.

Girişimcilik Vakfı ilk FellowUp Deneyimim

Herkese merhaba!

Bir önceki yazımda Girişimcilik Vakfı’na kabul edildiğimi büyük bir mutlulukla yazmıştım ve bu vakıfta geçirdiğim deneyimlerimi paylaşacağımı söylemiştim.

Üzerinden bir hafta geçti fakat aldığım notlarımla ve yaşadıklarımla her şey çok taze benim için. Evet konuya geliyorum.

23 Ekim Cuma günü ilk FellowUp’ımızın olacağını öğrenmiştik. Bu FellowUp’ta sadece yeni seçilen 50 kişilik fellow ekibi olacaktı.

Bir gün öncesine uçak biletimi aldım ve İstanbul’a gittim. Kurulan Whatsapp grubundan tanıştığım fellow arkadaşım Berat beni misafir etti. Buradan da kendisine tekrardan teşekkür ediyorum. 🙂

İlk FellowUp, Levent’teki StartersHub‘da gerçekleşti.

Toplantı sabah 9 da başlayacaktı. Biz de 8.50 gibi StartersHub’a gelmiştik.

FellowUp ufak atıştırmalarla, kahvaltı ve networkingle başladı. Herkes çok heyecanlıydı ve herkes birbirini tanımak için çok hevesliydi. Okumaya devam…

Artık Ben de Girişimcilik Vakfı Fellowuyum #Fellowme

Pat diye konuya gireceğim. Zaten son yazım da yine bu konuyla ilgili olmuştu. (Bknz. Girişimcilik Motivasyonun Ne ? #Fellow2015 )

Artık ben de Girişimcilik Vakfı’nın bir fellowuyum. 🙂 

Haziran ayından bu yana zorlu ve bir o kadar heyecan verici seçim sürecinden geçtim. Seçim süreci tam olarak aşağıdaki gibiydi.

girvak-secim-sureci

Geçtiğimiz çarşamba günü (14 Ekim 2015) yüz yüze mülakat aşaması için İstanbul’a gittim. Yüz yüze mülakat aşaması -diğer arkadaşlarım da hak verecektir- en heyecanlı kısım. Buraya kadar aşamaları katetmişsiniz ve son aşamadasınız. Motivasyonunuz da yüksekse, heyecanlı olmama imkanınız yok. Bana inanabilirsiniz. 🙂 Okumaya devam…

Girişimcilik Motivasyonun Ne ? #Fellow2015

Blogumda önemli gelismeleri de tutmayı seviyorum. (Bknz. Yatay Geçiş Yaptım.)

Yine benim için çok önemli bir gelişme oldu. Blogumda buna yer vermek istedim. Geçen yıl ilk fellowlarını seçen girişimcilik vakfına başvurumu yaptım ve ilk adımı geçtim.

İkinci kısımda “Girişimcilik Motivasyonun Ne ?” konulu bir video çekmemiz isteniyordu. Ben de videomu çektim. Montajlayıp youtube hesabıma yükledim. Okumaya devam…