Webrazzi Startup’13 Etkinlik Notlarım

Startup13

22 Mayıs 2013 Tarihinde İstanbul Point Hotel Barbaros’da gerçekleşen Webrazzi Startup’13 etkinliğindeydim. Webrazzi bir ilki gerçekleştirerek ücretli olan bu etkinliğine 200 kişilik fazladan öğrenci kontenjanı açarak benim gibi 200 öğrenciye ücretsiz katılma olanağı sağladı.Bu gelişmeyi görür görmez hemen başvurumu yaptım ve etkinliğe katıldım.Öncelikle böyle bir olanak sağladıkları için önce Arda Kutsal olmak üzere Webrazzi ailesine teşekkür ederim.Oldukça keyifli ve networking açısından oldukça faydalı bir etkinlik oldu.

Startup13 ün ilk konuşmacısı olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen konuşmasında kendi girişimcilik hayatını hatalarıyla ve başarılarıyla beraber içtenlikle anlattı. Artık her yıl üniversitelerden 4.500 bilgisayar mühendisinin mezun olduğuna değinen Tamer Özmen , ülkemizde çok ciddi kalifiye ve kaliteli yazılımcı eksikliğinin olduğunu söyledi.Özellikle Windows 8 platformuna uygulama yazacak yazılımcı bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Arda Kutsal – Burak Özkırdeniz

Ayrıca Microsoft olarak başlattıkları Açık Akademi’de yaptıkları eğitimlerden ve kazanımlardan bahseden Tamer Özmen, şu ana kadar Açık Akademide 108 bin kayıtlı kullanıcının olduğunu ve bugüne kadar 2500 mezun verildiğini , bunun yanında yaklaşık 800 yeni uygulama yazıldığını söyledi.

Okumaya devam…