Google Glass “Bir günü nasıl geçiyor? Projesi” @ekimnazimkaya

Google’ın son dönemde en dikkat çeken projesi olan Google Glass ‘a deneme aşamasında sahip olup deneyimleyebilen  Botego‘nun kurucusu Ekim Nazım Kaya, Glass ile yeni bir proje başlattı.

ekimnazimkaya

Bir günü nasıl geçiyor? adını verdiği bu proje ile Türkiye internet sektörünün önde gelen kişilerinin bir gününü kesitler halinde izleyebileceğiz. Açıkçası benim gibi sektöre girmeye hazırlanan kişiler için çok ilham verici ve yenilikçi bir proje. Özellikle örnek aldığım kişileri ve bu sektördeki rol modelim Webrazzi‘nin kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal‘ın çekimini merakla bekliyorum. 🙂

İlk bölümün başrolü Türkiye’nin bir numaralı özel alışveriş kulübü Markafoni‘nin kurucu ortaklarından Sina Afra idi. Okumaya devam…

Webrazzi Startup’13 Etkinlik Notlarım

Startup13

22 Mayıs 2013 Tarihinde İstanbul Point Hotel Barbaros’da gerçekleşen Webrazzi Startup’13 etkinliğindeydim. Webrazzi bir ilki gerçekleştirerek ücretli olan bu etkinliğine 200 kişilik fazladan öğrenci kontenjanı açarak benim gibi 200 öğrenciye ücretsiz katılma olanağı sağladı.Bu gelişmeyi görür görmez hemen başvurumu yaptım ve etkinliğe katıldım.Öncelikle böyle bir olanak sağladıkları için önce Arda Kutsal olmak üzere Webrazzi ailesine teşekkür ederim.Oldukça keyifli ve networking açısından oldukça faydalı bir etkinlik oldu.

Startup13 ün ilk konuşmacısı olan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen konuşmasında kendi girişimcilik hayatını hatalarıyla ve başarılarıyla beraber içtenlikle anlattı. Artık her yıl üniversitelerden 4.500 bilgisayar mühendisinin mezun olduğuna değinen Tamer Özmen , ülkemizde çok ciddi kalifiye ve kaliteli yazılımcı eksikliğinin olduğunu söyledi.Özellikle Windows 8 platformuna uygulama yazacak yazılımcı bulmakta zorlandıklarını söyledi.

Arda Kutsal – Burak Özkırdeniz

Ayrıca Microsoft olarak başlattıkları Açık Akademi’de yaptıkları eğitimlerden ve kazanımlardan bahseden Tamer Özmen, şu ana kadar Açık Akademide 108 bin kayıtlı kullanıcının olduğunu ve bugüne kadar 2500 mezun verildiğini , bunun yanında yaklaşık 800 yeni uygulama yazıldığını söyledi.

Okumaya devam…

Yaratıcı İş İlanı – Yemeksepeti

Herzaman ki gibi webrazzi‘de dolaşırken sağ sütundaki kariyer bölümü dikkatimi çekti.Uzun zamandır girip bakmıyordum.Girdim bir de ne göreyim yemeksepeti yazılım uzmanı arıyormuş.Tabi bilgisayar mühendisliği okuyan herkes gibi benimde ilgimi çekti.Girdim baktım ilk defa bir iş ilanını okurken bu kadar eğlendim.

 

Yemeksepetini artık bilmeyen yoktur diye biliyorum özellikle televizyon reklamından sonra.

Fakat yine de kısa bir bilgi vermem gerekirse ; kendime örnek aldığım girişimcilerden Nevzat Aydın‘ın kurucu ortağı ve CEO’su olduğu yemeksepetinin kuruluşu 2000 lere dayanıyor.Uzun bir geçmişi var.Yemeksepetinin yaptığı iş ise evden, işten veya herhangi bir yerden kredi kartı hesap numarası cart curt vermeden tamamen güvenli bir şekilde yemek siparişi vermenizi sağlıyor.Satan mutlu müşteri mutlu kısaca.

Lafı fazla uzatmadan konuya geri dönüyorum.Bu konuyu açmama sebep olan iş ilanını yayınlıyorum. Okumaya devam…