Güç Butonu Olmadan Telefonu Açmak (Samsung Galaxy S2)

Bir iki hafta önce, su temasından sanıyorum, emektar telefonum Samsung Galaxy S2 ‘nin açma kapama tuşu çalışmamaya başladı. İlk başlarda temassızlık yapıp zaman zaman çalışıp zaman zaman çalışmasa da bir zaman sonra hiç çalışmamaya başladı. Sorun etmemiştim başlarda. Ekranı kilitleyen uygulamalardan birini indirip ana ekrana koymuştum. Ekranı oradan kilitleyip açmak için menü tuşunu kullanıyordum.

Android kullananlar bilir windows gibi bir süre kullandıktan sonra telefon şişiyor ve yeniden başlatmak gerekebiliyor. Boş bir anıma denk geldi ve telefonu direk pilini çıkartarak kapattım. Yaptığım hatayı tabi ki sonradan fark ettim. Telefon bir daha açılmadı.
Bir hafta kadar telefonumu kullanamadım. Dün internette bu konuda araştırmalar yaparken değişik yöntemleri denemeye başladım. Bir çoğu sorunuma çare olmadı. Fakat sonunda açmayı becerdim. Okumaya devam…

Vine sonunda Android’e Geldi

vine-logo

Twitter’ın geçtiğimiz yılda satın aldığı Vine video mobil uygulaması apple cihazlarındaki yoğun kullanımı ve yoğun ilgisinden sonra Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar içinde kullanılabilir hale geldi.

Nedir bu Vine ?

Vine, kullanıcıya 6 saniye lik video çekip paylaşmasına olanak tanıyan bir mobil uygulama. Kullanıcı isterse kesik kesik parçalar halinde isterse akıcı bir şekilde oluşturduğu bu 6 saniyelik videoyu sosyal paylaşım platformu twitterda yayınlayabiliyor.Aslına bakarsak twitterın modeline çok uygun olan bu uygulama kullanıcılara paylaşmak istedikleri anları video şeklinde paylaşma olanağı sağlıyor.

Okumaya devam…

Samsung Galaxy Note 2 Özellikleri ve Programları

anaekran2Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Samsung‘un amiral gemisi olan Galaxy Note 2 modelini inceleyeceğiz. (Görüntüler kendi telefonumdandır.) Öncelikle Samsung‘un resmi olarak açıkladığı teknik özelliklerine bakalım daha sonra kendi yorumlarımızla Samsung Galaxy Note 2 telefonunu incelemeye devam edelim… Okumaya devam…