Dikkat Vücudunuz Konuşuyor! – Ahmet Şerif İzgören

Öncelikle merhabalar . Uzun zamandan sonra güzel bir yazı yazabilmek adına zamanım oldu. Uzatmadan konuya geçmek istiyorum. 23 Kasım 2012 günü Ahmet Şerif İzgören Celal Bayar Üniversite’sine söyleşiye geldi. Peki kaçırır mıyım ? Tabi ki de hayır! Gerçekten Türkiye için çok değerli bir insan. O gün yanında kitaplarını da getirmiş. Bende dr‘dan siparişini vereceğim kitabını hemen aldım ve okumaya başladım.

Eğer daha önceden Ahmet Şerif İzgören’in seminerlerinden birine katıldıysanız veya izlediyseniz fark etmişsinizdir ki çok akıcı bir anlatımı var.İnsanı kesinlikle sıkmıyor.Kitapta aynı şekilde çok akıcı ve bilgilendirici.Okurken sürekli “vay anasını ben bunu daha önce neden fark etmedim?” derken buldum kendimi.

Kitap içeriğinden bahsetmem gerekirse kitap öncelikle insanların hâkimiyet alanları ve bölgeleri hakkında detaylı bilgiler ve örneklerle başlıyor.

Daha sonrasında ellerimizin aslında nasıl mesaj verdiğine değinen Ahmet Şerif İzgören, elin konumları , el sıkışma türlerinden elin anlattıklarına kadar her şeyi ayrıntısına varıncaya kadar yabancı araştırmalarla destekleyerek okuyucuya sunuyor.

Kitabın devamında vücudumuz ile savunma şekillerimiz ; gözlerimizin , bakışlarımızın anlamlarından iş dünyasındaki beden dilinin, ofis tasarımlarının insanlar üzerindeki etkileri hakkında okuyucuya detaylı bilgiler sunuluyor.

Kitabın en sonunda renklerin biz insanlar üzerindeki büyüleyici etkisine değinen Ahmet Şerif İzgören okuyucuyu derinden etkileyerek kitabını bitiriyor.

Benim kitapla ilgili açıklamam bu kadar. Eğer yazım ilginizi çektiyse derhal kitabı edinmenizi öneririm. İnsanlarımızın gerçekten bir Türk’ün kaleminden beden dilini okumaları gerekir diye düşünüyorum. Yararlı olması dileğiyle. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir