Artık Ben de Girişimcilik Vakfı Fellowuyum #Fellowme

Pat diye konuya gireceğim. Zaten son yazım da yine bu konuyla ilgili olmuştu. (Bknz. Girişimcilik Motivasyonun Ne ? #Fellow2015 )

Artık ben de Girişimcilik Vakfı’nın bir fellowuyum. 🙂 

Haziran ayından bu yana zorlu ve bir o kadar heyecan verici seçim sürecinden geçtim. Seçim süreci tam olarak aşağıdaki gibiydi.

girvak-secim-sureci

Geçtiğimiz çarşamba günü (14 Ekim 2015) yüz yüze mülakat aşaması için İstanbul’a gittim. Yüz yüze mülakat aşaması -diğer arkadaşlarım da hak verecektir- en heyecanlı kısım. Buraya kadar aşamaları katetmişsiniz ve son aşamadasınız. Motivasyonunuz da yüksekse, heyecanlı olmama imkanınız yok. Bana inanabilirsiniz. 🙂

Sabah uçakla İzmir’den İstanbul’a uçtum. Zaman kaybetmeden Girişimcilik Vakfı’nın Levent’teki ofisine gittim. Mülakat saatim 12.15ti. Saat 11de oradaydım. Biraz etrafı gezdim. Kahve içtim. Olabilecek mülakat senaryolarını kafamda canlandırdım. (Her ne kadar farklı bir senaryo ile karşılaşsam da hazırlıklı olmakta fayda var.)

Mülakat saatimizi kendimiz seçiyorduk fakat hangi jüri ile mülakat gerçekleştireceğimiz belli değildi. Vakfın ofisine girdiğimde benim gibi mülakat için gelen arkadaşlarla tanıştım, sohbet ettim. Birbirimizin heyecanını gidermeye çalıştıkça aslında heyecanımız daha da arttı. Saat 12.15 i gösterdiğinde de sıramın geldiği söylendi ve mülakata girdim.

Mülakatımda Yomi Kastro ve Mehru Aygül vardı. 15 dakika süren, çok keyifli ve bir o kadar da heyecanlı bir mülakat geçirdim. Kendimi en iyi şekilde ifade etmeye çalıştım. Orada o deneyimi yaşamak çok güzeldi.

Mülakat sonrasında da orada tanıştığım iki arkadaşımla yemek yemeye çıktık. Güzel vakit geçirip ayrıldık.

Akşam 9 uçağı ile İzmir’e geri döndüm.

Sonuçların 16 Ekim -yani cuma- günü açıklanacağı daha önceden belirtilmişti. 

Cuma günü okula gittim. Ama dersler benim için geçmek bilmedi. Bir gözüm sürekli telefonumda mail kutumu kontrol ediyorum. Twitter’ı güncelliyorum. Tamamen sonuç bekleme modundaydım.

Öğlen saat 14 e gelirken Sina Afra‘dan güzel bir mail geldi. 🙂

Aramıza hoş geldin…

Nasıl sevineceğimi şaşırdım. 🙂 Ders arasında hemen ailemi aradım ve sevincimi paylaştım. 

Bu önemli gelişmeye blogumda yer vermeliyim diyerekten bu yazıyı yazmak istedim. Fellow maceramı dilim döndüğünce blogumda paylaşacağım. Başka bir yazıda görüşmek üzere. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir