Apple WWDC 2013 – iOS7 – Mac Pro – OS X Mavericks

wwdc13Apple’ın bu yıl 10-14 Haziran 2013 tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleştireceği geliştiriciler konferansı dün yani 10 Haziran günü başladı.Teknoloji dünyasının gözü San Francisco’daydı açıkçası. Özellikle iOS7 gelecek haberi eminim bu konuyu ateşleyen konulardan biriydi.

Apple WWDC 2013’de iOS7 olmak üzere yeni Mac Pro , iTunes Radio , yeni Macbook Air ve yeni işletim sistemi Mac OS X Mavericks’i tanıttı.

Açıkçası beni en çok Mac Pro etkiledi. Yepyeni , alışılmış bilgisayar tasarımlarının çok ötesinde bir tasarımla tanıtılan Mac Pro eminim günün en dikkat çekici yeniliği oldu.

mac-pro-1-406x640 mac-pro-2-434x640 mac-pro-3-431x640

iOS7 hakkında söylenenler, sızdırılan bilgiler genel anlamda doğru çıktı. Android işletim sistemine sahip telefonlarda olduğu gibi wifi , bluetooth , uçak modu , parlaklık ayarı gibi kısayol ayarları barındıran durum çubuğu eklenmiş. Bunun yanında galeri özellikleri , fotoğraf filtreleri eklenmiş. Ana menü , yazı tipleri , kilit ekranı öncekilere göre ciddi anlamda değiştirilmiş.

camera airdrop safari photos messages mail itunesradio siri weather controlcenter multitasking notificationcenter

iOS7 ile ilgili video

Yeni işletim sistemi Mac OS X Mavericks’te ise kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik çalışmalar ön planda. Yeni eklenen etiketleme sistemi dikkat çekiyor. Artık klasörlerinizi ve belgelerinizi, etiketleyebiliyorsunuz. Daha sonra oluşturduğunuz etiketler aracılığıyla ilgili belgelerinize ulaşmanız daha kolaylaşıyor. Yeni haritalar uygulaması , yeni bildirim ekranları ve takvim , yeni daha hızlı safari ile Mavericks güçlü bir işletim sistemi.

safari_topsites safari maps_local maps_features ibooks_multiple ibooks_icloud calendar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir