iPad’e / iPhone’a Bilgisayardan Müzik Yükleme

iPad - iPhone

Herkese merhaba bu yazımda sizlere apple dünyasına yeni girmiş kişilere yararı olacağını düşündüğüm bir konu hakkında bilgi vereceğim. Biliyorsunuz ki apple ürünleri diğer android ürünler gibi bilgisayara tak, verileri tut – çek – kopyala mantığıyla çalışmıyor. Anca iTunes adında bir program vasıtasıyla verilerimizi mobil cihazımıza aktarabiliyoruz. Dilerseniz bunun nasıl yapıldığına geçelim.

Öncelikle bilgisayarımıza iTunes programını kurmamız gerekiyor. Bunun için http://www.apple.com/tr/itunes/ adresine giriyoruz ve programı bilgisayarımıza indiriyoruz. Programımız bilgisayarımıza indikten sonra kurulumunu yapıyoruz.

Geldik bundan sonraki işlemlere. Programımızı açıyoruz ve mobil cihazımızı (iPad , iPhone veya iPod) bilgisayarımıza kutusundan çıkan kablomuz ile bağlıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. (Siz ilk defa kurulum yaptığınız için ekran boş gelecektir.) iTunes mobil cihazınız ile ilgili işlemleri tamamlayınca parçalar kısmına tıklıyoruz.

iTunes Programı Müzikler Sekmesi

iTunes Programı Müzikler Sekmesi

 

Şimdi mobil cihazımıza atacağımız müzikleri bulalım ve sürükle bırak yöntemi ile parçalar bölmesine atalım.

Müziklerimizi Sürükle Bırak Yöntemiyle iTunes Müzikler Sekmesine Atıyoruz

Müziklerimizi Sürükle Bırak Yöntemiyle iTunes Müzikler Sekmesine Atıyoruz

 

Her şey tamam mı? Tabi ki de hayır. Şu an sadece bilgisayarda yüklü iTunes programının müzik veritabanına müziğimizi attık. Şimdi sağ üstteki mobil cihazımızın isminin yazdığı kutucuğa tıklıyoruz.

iTunes'ın Sağ Üst Köşesinde Beliren Cihazımızın İsmine Basıyoruz

iTunes’ın Sağ Üst Köşesinde Beliren Cihazımızın İsmine Basıyoruz

 

Açılan sayfada mobil cihazımız hakkında özet bilgiler sayfası açılacaktır. Şimdi üstteki menüden müzikler sekmesini tıklıyoruz.

Müzikler sekmesine/menüsüne tıklıyoruz

Müzikler sekmesine/menüsüne tıklıyoruz

 

Her şeyi yukarıdaki seçimler gibi yaptıktan sonra sağ alt kısımdaki Eşzamanla tuşuna basıyoruz ve müziklerimiz mobil cihazımıza gidiyor.

Olay bu kadar. Çok dolandırıyormuş gibi gözükse de bir kaç uygulamadan sonra eliniz çok alışacak emin olabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Herhangi bir sorunuz olursa konunun altından yorum olarak sorabilirsiniz. Bir başka yazıda görüşmek üzere teşekkürler.

 

Duyuru : Arkadaşlar Apple cihazınıza kolay bir yöntem ile müzik yüklemek için iTools programını kullanabilirsiniz. Kullanımını iTools ile Kolay Veri Transferi (iTools Rehberi) adlı yazımda gösterdim. Sorun yaşayan arkadaşların incelemesini öneririm.

Bir de sizlerden ricam konu ile ilgili sorularınızı iletişim kısmından atmazsanız sevinirim. Genellikle maillere cevap veremiyorum.

Teşekkürler.